Kim jest turysta alternatywny
Czy turysta alternatywny to snob i mieszczuch? Nic podobnego. Każdy, kto ceni sobie prywatność i jest ciekawy świata, może zostać z powodzeniem określony w ten sposób. Turystyka ekstremalna, czy alternatywna, powoli staje się nie tylko cenioną formą wypoczynku, ale i pewnym standardem.
Nieważne, czy wybór wakacji w nietypowym klimacie był spowodowany zamiłowaniem do oryginalnej rozrywki, czy wręcz odwrotnie – niechęcią do przepełnionych plaż, muzeów i górskich szlaków. Turysta alternatywny zwykle ceni sobie kontakt z naturą, z przyjemnością poznaje tradycje rdzennych mieszkańców danego terenu, a przede wszystkim kocha przygody. To każdy, kto zamiast wybrać się nad morze i wygrzewać się na słońcu, wsiądzie w kajak i zwiedzi okoliczne rezerwaty.
To również ten, kto jadąc zagranicę, nie wybierze Egiptu, czy Krety, a raczej jakąś tajemniczą wyspę o trudnej do wymówienia nazwie. Najciekawszą cechą tej formy wypoczynku jest fakt, że nie musi być ona droga. Wystarczy zaopatrzyć się w żywność i zwiedzić kawałek świata, stroniąc od grup zorganizowanych.